Akra Yapı Cephe Giydirme

Cephe Giydirme

Silikonlu Cephe

Mimari projesine uygun olarak, betonarme döşemeye garvenizli çelikten mamul ankrajlarla tesbit edilmiş, düşey elemanlarla bunlara bağlanan yatay kayıtlardan oluşur. Düşey elemanlar üzerinde, yatay elemanların dilatasyonlarını alacak EPDM contalar kullanılır. Alüminyum profiller arasındaki sızdırmazlığın sağlanması ve alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır.

Kapaklı Cephe

Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 50mm eninde klasik kapak diye tabir edilen alüminyum profiller görünür. Camlar iskele yardımı ile alüminyum cephe iskeleti üzerine cam takozları kullanılarak yerleştirilir. Cam derzlerinden alt ve üst kapak profili montajı yapılır. Üst kapak profili farklı kesitlerde tasarlanabilir. Ayrıca alt ve üst kapak profilleri sadece düşey veya yatay derzlerde uygulanarak, yarı kapaklı (düşey kapaklı ve yatay kapaklı) cepheler yapılabilir. Yarı kapaklı cephelerde cam cama derzlerde sızdırmazlığı sağlamak için ultraviyoleye dayanıklı silikonlar uygulanır.

Kompozit Cephe

Alüminyum Kompozit levhalar binaların dış cephe ve iç mekanlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş yapı malzemesidir. Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış halde temin edilebilmektedir. Pek çok renk ve doku seçenekleri mevcuttur. İstendiğinde yangına dayanıklı (tutuşmaz) özellikli olarak üretilebilmektedir.

Alüminyum Cephe

Alüminyum, ıslak zeminlerde ve dış cephelerde dayanıklı, estetik ve bakım gerektirmeyen zarif tasarımlar sağlar. Alüminyum, hijyenik ve bakteri üretmeyen sağlam, dayanıklı bir malzemedir. Alüminyum uzun vadeye yayıldığında diğer metallere göre ekonomik bir metaldir.

Cephe Giydirme Görselleri